YouTube’un dünyanın en büyük ikinci arama motoru olduğunu biliyor muydunuz?

YouTube artık masaüstü bilgisayarlarda google.com’dan daha popüler. İnsanların YouTube’da video izleyerek geçirdikleri saatler her yıl yüzde 60 oranında artmakta ve özellikle 18 ila 49 yaş arasındaki kişilerin arama alışkanlıkları YouTuba’a doğru daha fazla kaymaktadır. Doğrudan YouTube’un ana sayfasına giren kullanıcı sayısı ise her yıl 3 kat artmaktadır.

Bu durumda artık SEO’dan bahsedilirken akıllara sadece klasik arama motorları gelmemelidir.

Youtube için özel olarak hazırlanmış, süresi izleyicileri sıkmayacak düzeyde ( örneğin: 3 dakika), yüksek çözünürlüklü ve kaliteli içeriğe sahip videolar hem tanıtımınız için hem de sitenize yönlendireceğiniz trafik için bulunmaz bir fırsattır.
YouTube’da oluşturacağınız kanalınız ve bu kanaldaki video içerikler doğru bir SEO yapılandırmasıyla başarıya giden yolda size çok büyük bir ivme kazandıracaktır.

Altyazılar ile daha global olabilir ve daha geniş kitlelere hitap edebilirsiniz.

YouTube altyazı desteği ile Türkçe seslendirilmiş videonuza farklı dillerde altyazılar ekleyerek videonuzun daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Videoyu kendi sitenize yerleştirebilme (Embed) özelliği.

YouTube kanalınızdaki bir videoyu embed kodu ile çok kolay bir şekilde kendi web sitenize yerleştirebilir ve bu sayede sitenizdeki mevcut içeriği zenginleştirebilirsiniz. Embed edeceğiniz video doğru bir şekilde yapılandırılmış SEO parametreleriyle sitenizin arama motorlarında daha iyi yerlere gelmesini de sağlayacaktır.

youtube-video-hizmetleri